Zacznij tutaj

Cześć!

Nazywam się Jakub Jastrzębski i witam Cię serdecznie na stronie
nieruchomosciwpraktyce.com ?


Ta zakładka powstała specjalnie dla Ciebie, abyś mógł(a) się dowiedzieć, o czym jest ten blog i co możesz zyskać będąc jego Czytelnikiem.

Jest to miejsce, gdzie znajdziesz praktyczne informacje, podane w przystępny sposób – ciekawe teksty, wywiady z ekspertami oraz gotowe porady pokazujące, jak załatwić daną sprawę krok po kroku.

Jeśli więc:

  • Szukasz informacji dotyczących rynku nieruchomości
  • Chcesz wiedzieć krok po kroku, jak załatwić daną sprawę (w urzędzie, w banku czy u notariusza)
  • Masz dość czytania niezrozumiałych ustaw

ten blog jest dla Ciebie!

Dlaczego to robię?

Być może zastanawiasz się, dlaczego poświęcam mój czas i energię na pisanie tego bloga. Żeby móc odpowiedzieć na to pytanie pozwól, że opowiem Ci pewną historię.

Jakiś czas temu zadzwonił do mnie Pan Zbigniew z prośbą o pomoc. Kilka lat temu zmarła mu żona, po której odziedziczył dom. I teraz Urząd Skarbowy zwrócił się do Pana Zbigniewa o zapłatę należnego podatku od spadku. Pan Zbigniew potrzebował konsultacji z rzeczoznawcą majątkowym, gdyż uważał, że operat szacunkowy zamówiony przez US zawyża wartość tego domu (a co za tym idzie, podstawę naliczenia podatku). Nie to jest jednak najważniejsze w tej opowieści…

Jak być może wiesz, Pan Zbigniew w ogóle nie musiał płacić żadnego podatku od spadku. Jako mąż zmarłej żony był w tzn. I grupie spadkobierców, która może być zwolniona z tego obowiązku. Musiał tylko w ciągu 6 miesięcy od momentu nabycia spadku, powiadomić o tym fakcie Urząd Skarbowy.

Pan Zbigniew najzwyczajniej w świecie o tym nie wiedział i nie miał do tego głowy…

Ta historia uświadomiła mi jedną rzecz. Nieruchomości są jedną z najbardziej powszechnych rzeczy, jakie nas otaczają. Mieszkamy w nich, pracujemy, inwestujemy w nie. Możemy je kupować, sprzedawać, dziedziczyć, wynajmować, remontować czy burzyć. Jednocześnie każda z tych czynności może mieć różnego rodzaju aspekty: prawne, podatkowe (jak w przypadku Pana Zbigniewa), finansowe, budowlane itd. Jedne z nich są bardziej, a drugie mniej skomplikowane.

Najważniejsza jest jednak wiedza. Jednocześnie mało jest miejsc, gdzie zagadnienia, związane z rynkiem nieruchomości opisane są w prosty, przystępny, a przede wszystkim praktyczny sposób. Gdzie ktoś krok po kroku pokaże Ci, jak załatwić daną rzecz.

Chciałbym, żeby blog nieruchomosciwpraktyce.com był właśnie takim miejscem.

nieruchomosciwpraktyce.com – Twoje miejsce

Z rynkiem nieruchomości jestem związany już prawie 10 lat. O tym, czym dokładnie zajmuję  się zawodowo możesz dowiedzieć z mojego profilu na LinkedIn. Ale prywatnie również miałem okazję na własnej skórze załatwiać różne rzeczy związane z nieruchomościami jak np.:

  • Kupno mieszkania na własne potrzeby na kredyt
  • Kupno mieszkania pod wynajem
  • Dziedziczenie nieruchomości
  • Sprzedaż mieszkania
  • Nadpłata kredytu hipotecznego

i kilka innych.

Prowadząc tego bloga mam ogromną satysfakcję z faktu, że mogę się dzielić moją wiedzą (oraz wiedzą Ekspertów, z którymi rozmawiam). Że być może dzięki wskazówkom, jakie tutaj znajdziesz będziesz mógł(a) zaoszczędzić swój czas i pieniądze.

Dlatego też jeśli uznasz, że jakaś treść jest wartościowa to:

  • Koniecznie mi o tym powiedz – w komentarzach, mailowo bądź poprzez social media
  • Poleć ją swoim znajomym – żeby też mogli dowiedzieć się czegoś, co może im się przydać

Ten blog rozwija się dzięki Tobie i innym Czytelnikom, którzy współtworzą jego treść. Dlatego nie bój się komentować, pytać i dzielić się swoimi przemyśleniami pod artykułami.

Newsletter i social media

Artykuły na blogu pojawiają się regularnie. Jeśli chcesz być na bieżąco, śledź nieruchomosciwpraktyce.com na Facebooku i Instagramie oraz mój profil na LinkedIn, a także (koniecznie!) zapisz się na mój newsletter.

Obiecuję, że będą w nim tylko informacje o nowych treściach i narzędziach, jakie stworzyłem (nikt nie lubi spamu, ja również ?).

Spis treści i wyszukiwarka

Aby łatwiej Ci było poruszać się po blogu wybierz specjalną zakładkę „Spis treści”, gdzie znajdziesz
wszystkie artykuły oraz wywiady.

Szukając danego zagadnienia możesz też użyć wyszukiwarki w prawym górnym rogu strony.

 

 

Korzystaj, polecaj i twórz nieruchomosciwpraktyce.com razem ze mną!
Pozdrawiam,
Jakub Jastrzębski